4. Festiwalu „Aktywność i wiedza” w Starym Sączu

W dniach od 29 do 31 sierpnia 2022r. grupa uczestników z DOW Gorlice oraz Filii w Bobowej uczestniczyła w 4. Festiwalu „Aktywność i wiedza”. Wydarzenie zorganizowane było przez Stowarzyszenie ” Nadzieja” w Nowy Sącz, wzięła w nim udział Marta Mordarska – dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON.
Adresatami Festiwalu były osoby z niepełnosprawnościami o różnych stopniach niepełnosprawności. W wydarzeniu uczestniczą organizacje z kilku województw m.in. Środowiskowy Dom Samopomocy w Starym Sączu, Dzienny Ośrodek Wsparcia ŚDS w Gorlicach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Lublińcu, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu „Radość” w Dębicy, Fundacja DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu – Środowiskowy Dom Samopomocy”, Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacja Pomocy Osobom z Autyzmem MADA oraz organizatorzy – Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo i Umysłowo „Nadzieja” w Nowym Sączu. Festiwal odbywał się na Starosądeckich Błoniach.
Przed wyjazdem dużo czasu poświęciliśmy na przygotowania do rywalizacji w 5 kategoriach: przedstawienie teatralne, taniec, śpiew, film i konkurs plastyczny, które na tamten czas wydawały nam się głównym celem naszej wyprawy. Po przyjeździe dość szybko można było zorientować się, że w tej imprezie najważniejsza jest integracja, wspólnie spędzany czas. W trakcie pobytu mieliśmy okazję zwiedzić Stary Sącz, Muszynę i Krynicę.
Kiedy przyszedł czas na konkurowanie, na scenie zaprezentował się Zespół „Schemat” z DOW Gorlice w składzie Andrzej Bobola, Maurycy Dziedziak, Tomasz Hudzik, terapeuci Łukasz Rzeszutek, Marcin Gryzik . Natomiast w skeczu pt. „Urzędnik” zaprezentowali się Grzegorz Kędzior i Maurycy Dziedziak . Wśród Laureatów Festiwalu znaleźli się: Zespół Schemat I miejsce w kategorii – Śpiew, Maurycy i Grzegorz II miejsce a w kategorii – Przestawienie. Z kolei w konkursie plastycznym pod hasłem „Kraina Marzeń” nagrodzone zostały wszystkie osoby uczestniczące w tym Ewa Mituś z DOW Gorlice, Zofia Wojtaszek, Genowefa Batko, Renata Kopka z Filii DOW w Bobowej.
Dziękujemy Organizatorom za miłe i serdeczne przyjęcie, sympatyczną i życzliwą atmosferę. Były to dla nas piękne trzy dni na zakończenie letniego, wakacyjnego czasu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code