69. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI 2024 – SĄDECKIE ELIMINACJE REJONOWE

9 kwietnia 2024 roku w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbyły się sądeckie eliminacje rejonowe 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Wydarzenie zgromadziło utalentowanych miłośników żywego słowa z różnych szkół i placówek kulturalnych, wyłonionych w drodze eliminacji powiatowych przeprowadzonych w Gorlicach, Limanowej, Nowym Targu, Nowym Sączu i Starym Sączu.
Uczestniczka naszego Ośrodka pani Marzena Gajda zaprezentowała się przy akompaniamencie muzykoterapeuty Łukasza Rzeszutka w utworach „Zielony więc jest” /Miron Białoszewski/, „Dotąd doszliśmy /Grzegorz Turanu, słowa Ewa Lipska/, „Preludium” /słowa Jan Lechoń, muzyka Łukasz Rzeszutek, Marzena Gajda/. Przygotowania w obszarze recytacji pełniła pani Halina Wąsowska – Schirmer.
Występom artystycznym przysłuchiwała się komisja w skład której weszli dr hab. Ziuta Zającówna – przewodnicząca, Małgorzata Sarata-Urgoł oraz Janusz Michalik. Po wnikliwej ocenie dziewiętnastu uczestników, Jury ogłosiło wyniki.
Z satysfakcją informujemy, że pani Marzena Gajda zdobyła WYRÓŻNIENIE bez kwalifikacji do eliminacji wojewódzkich w kategorii TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ.
Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, które wręczył dyrektor Andrzej Zarych.
Organizatorzy jak i Jurorzy gratulowali wszystkim uczestnikom oraz podziękowali instruktorom, nauczycielom za przygotowanie podopiecznych do Konkursu. Laureatom życzyli powodzenia na eliminacjach wojewódzkich 69. OKR, które odbędą się w dniach 29-30 kwietnia 2024 roku w Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

zdjęcia: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ 

Eliminacje rejonowe Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code