IV Małopolski Konkurs Artystyczny im. Marii Grucy w Skawinie

„Co góralom w duszy gra” to temat IV edycji  Małopolskiego Konkursu Artystycznego im. Marii Grucy z cyku Śladami Wielkich Mistrzów, organizowanego przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie.

24 października 2019r. uczestnicy z 21  Ośrodków z województwa małopolskiego  spotkali się w Skawinie na uroczystej gali połączonej z wystawą prac plastycznych.

Konkurs cieszył się dużą popularnością, mianowicie wzięło w nim udział 65 osób składając do oceny 77 prac, z tego aż 33 osoby zostały nagrodzone.
Autorzy inspirowali się dziełami znanych malarzy, w których przewijały się różne góralskie motywy, jak: taniec zbójnicki, gra na skrzypcach, tatrzańskie krajobrazy.
Do góralskiej atmosfery nawiązali też gospodarze, którzy zaprezentowali się w przedstawieniu z Janosikiem.
Ogromną radość przeżyliśmy w trakcie ogłaszania wyników, okazało się że zwycięzcą konkursu jest  Grzegorz Kędzior, zajął I miejsce za obraz „Góral grający na skrzypcach” inspirowany dziełem Magdaleny Chudalewskiej – Szwaji. Natomiast nagrodę Grand Prix przyznaną przez Wojewodę Małopolskiego Piotra Ćwika zdobyła Ewa Mituś za obraz  „Morskie Oko” według dzieła Stanisława Gałka. Filia w Bobowej również ma powód do radości, gdyż praca Tomasza Bogusza „Janosik” została wyróżniona.
Wystawa pokonkursowa jest dostępna w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie do końca listopada.

Konkurs plastyczny Skawina 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code