XI PRZEGLĄD PATRIOTYCZNY „POD SKRZYDŁAMI ORŁA” W NOWYM SĄCZU

 

26 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu odbył się XI Nowosądecki Przegląd Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej ,,Pod Skrzydłami Orła ” zorganizowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu oraz Stowarzyszenie „Jesteśmy” jako część obchodów Święta Narodowego 11 Listopada oraz wyjątkowej 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Mottem, które towarzyszyło występującym i zgromadzonej widowni były słowa naszego wieszcza Adama Mickiewicza „Ja i Ojczyzna to jedno”
Na tak doniosłym wydarzeniu nie mogło zabraknąć reprezentantów DOW z Gorlic i Filii z Bobowej.
Uczestnicy z Gorlic zaprezentowali się w indywidualnie w dwóch kategoriach: poezja patriotyczna oraz pieśń i piosenka patriotyczna. Jury doceniło występ naszej koleżanki Klaudii przyznając jej trzecie miejsce za wykonanie pieśni ,,Rozkwitają pąki białych róż”, a Ośrodek uhonorowano wyróżnieniem za całokształt.
Bobowianie natomiast wystąpili w kategorii widowisko patriotyczne w montażu słowno – muzycznym ,,Polskie drogi do wolności” Prezentacja zajęła zaszczytne trzecie miejsce.
Wszystkim laureatom gratulacje oraz nagrody wręczyła pani Marta Mordarska dyrektor Małopolskiego Oddziału PEFRON.
Konkurs dostarczył nam nie tylko wiele artystycznych przeżyć, ale także poszerzył naszą wiedzę historyczną, pobudził do refleksji na temat patriotyzmu i daru wolności.

Pod Skrzydłami Orła 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code