Mydło Stacja i Sport Arena – wyjazd w ramach aktywizacji zawodowej

Kiedyś tam musieliśmy pojechać… Piszę o Mydło Stacji i Szalowa Sport Arena. I stało się.
Rano 8.30 razem z grupą uczestników z Bobowej dnia 19 czerwca 2018r. pojechaliśmy wynajętym autobusem na krótką wycieczkę do Szalowej w ramach aktywizacji zawodowej.
Pierwsza grupa pod przewodnictwem pani Haliny Wąsowskiej – Schirmer udała się na posesję pani Wiktorii Muchy, gdzie znajdowała się prywatna wytwórnia – manufaktura kosmetyków (tj. mydeł ziołowych, masła do ciała, leśnych płynów). Pani Wiktoria bardzo ciekawie opowiadała o sposobach otrzymywania i produkcji mydła (pod różnymi nazwami). Chciałbym nadmienić, że wszystko od początku do końca robi sama. Pani Wiktoria podzieliła się również z nami tym jaką drogę musiała przejść aby być w miejscu w którym jest. Momentami droga ta była kręta, dzisiaj mówi, że „…Mydło Stacja to wypadkowa pasji, uporu, chęci zmian i powrotu do natury”.
Po spotkaniu kilkoro z nas po promocyjnej cenie kupiło pachnące wyroby i zadowoleni poszliśmy do autobusu.
Druga grupa pojechała do pobliskiego Kościoła św. Michała Archanioła, znajdującego się na szlaku architektury drewnianej województwa małopolskiego. Kościół uznawany jest za jeden z najcenniejszych drewnianych barokowych kościołów w Polsce. Obiekt,  23 listopada 2017 prezydent RP wpisał na listę pomników historii.

Następnie już razem udaliśmy się na wielką Szalowa Sport Arena, gdzie znajduje się piłkarskie boisko kryte w całości halą pneumatyczną, tzw. Balonem ( powstałe w 2018r.) Prawdopodobnie jest to największy tego typu obiekt w kraju. To kompleks sportowy, do organizacji obozów sportowych, szkoleniowych,  piłkarskich meczów i towarzyskich turniejów. Mogą tam również odbywać się koncerty oraz imprezy okolicznościowe. Obiekt  jest siedzibą Piłkarskiej Akademii Respect.
Po zrobieniu zdjęć zjedliśmy obiad w restauracji należącej do kompleksu i około 13.00 godziny wróciliśmy do Gorlic.

Aktywizacja zawodowa Szalowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code