Piknik Integracyjny połączony z rozstrzygnięciem VII edycji Konkursu Fotograficznego

 

W dniu 6 października 2017r. w filii Dziennego Ośrodka Wsparcia – ŚDS w Bobowej odbył się Piknik Integracyjny. Była to okazja do spotkania i wspólnej zabawy osób z niepełnosprawnością, podopiecznych placówek powiatu gorlickiego, nowosądeckiego, jasielskiego. To również sprzyjająca okoliczność do wzmacniania więzi, zawierania nowych znajomości, wymiany doświadczeń.

W ramach pikniku odbyło się rozstrzygnięcie zorganizowanej przez nas VII edycji konkursu fotograficznego „Światło i cień” pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Gorlice.

Imprezę rozpoczęła dyrektor ośrodka Małgorzata Mróz witając przybyłych gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych – wójt Gminy Moszczenica – Jerzy Wałęga, sekretarz Gminy Bobowa – Zdzisława Iwaniec, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie – Romana Gajdek,  p.o. dyrektora Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa – Beata Król oraz dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych Pani Barbara Wołkowicz, prezes Stowarzyszenia Twórczości Regionalnej w Bobowej- Bogdan Krok, Komisja konkursowa.

W tegorocznej edycji prace fotograficzne złożyli uczestnicy z placówek: Warsztat Terapii Zajęciowej przy  Stowarzyszeniu Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Rodzina w Gorlicach, Warsztat Terapii Zajęciowej w Bieczu, Warsztat Terapii Zajęciowej w Lipinkach , Dom Pomocy Społecznej w Gorlicach, ul Sienkiewicza, Stowarzyszenie na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży Sprawne Smoki w Gorlicach, Specjalny Ośrodek  Szkolno-Wychowawczy im. M Grzegorzewskiej w Kobylance, Dom Pomocy Społecznej w Foluszu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Przysiekach, Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie, Dzienny Ośrodek Wsparcia – Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorlicach, Dzienny Ośrodek Wsparcia- Środowiskowy Dom Samopomocy Filia w Bobowej

Komisja w składzie:

Stanisław Hübner – fotograf, artysta plastyk
Barbara Sterzel – fotograf
Wojciech Haberek – instruktor Młodzieżowego Domu Kultury w Gorlicach

dokonała oceny zdjęć i przyznała następujące miejsca:

I miejsce  – Edyta Opałka – Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie
II miejsce – Magdalena Grygowicz – Środowiskowy Dom Samopomocy w Przysiekach

III miejsce – Katarzyna Rębiasz – Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu
III miejsce – Andrzej Bobola – Dzienny Ośrodek Wsparcia – Środowiskowy Dom Samopomocy w Gorlicach

WYRÓŻNIENIA:

  1. Mirosław Jędryczka – Środowiskowy Dom Samopomocy w Przysiekach
  2. Tadeusz Kozek – Dzienny Ośrodek Wsparcia – Środowiskowy Dom Samopomocy
    w Gorlicach
  3. Edward Ślusarz – Warsztat Terapii Zajęciowej w Lipinkach
  4. Alicja Lewińska – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Rodzina w Gorlicach
  5. Grzegorz Kalisz –Warsztat Terapii Zajęciowej w Bieczu
  6. Wojciech Wojciechowski – Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Rodzina w Gorlicach

Ponadto wyróżnienie od Stowarzyszenia Nadzieja otrzymali podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Kobylance Urszula Witek, Konrad Kędra oraz Ewa Marczewska ze Stowarzyszenia na Rzecz Sprawności Dzieci i Młodzieży „Sprawne Smoki” w Gorlicach.
Jednym z celów konkursu jest wykształcenie u osób z niepełnosprawnością umiejętności wyrażania siebie poprzez działalność artystyczną oraz kształtowanie wrażliwości na to wszystko wokół nas co może zachwycać, dziwić, budzić ciekawość, inspirować, a tematyka VII edycji Konkursu miała na celu zachęcenie do osobistej i symbolicznej interpretacji pojęcia światła i cienia w fotografii.
Złożone prace konkursowe dowodzą, że temat ten pozwolił na ujęcie gry światła i cienia prowadzącej do powstania magicznych obrazów.
Przewodniczący komisji pan Stanisław Hübner zachęcał wszystkich do fotografowania
i zatrzymywania w kadrze tego co „warto ocalić od zapomnienia”.

Kończąc rozstrzygnięcie VII już edycji konkursu gratulowano uczestnikom wielkiej pasji, zaangażowania i wiadomości z dziedziny fotografii, życząc dalszych sukcesów i radości z robienia zdjęć.

Finansowego wsparcia udzielili nam przedstawiciele władz samorządowych: Rafał Kukla – Burmistrz Miasta Gorlice, Karol Górski – Starosta Powiatu Gorlickiego, Wacław Ligęza – Burmistrz Miasta Bobowa, , Mirosław Wędrychowicz – Burmistrz Miasta Biecz, Czesław Rakoczy – Wójt Gminy Lipinki, Ryszard Guzik – Wójt Gminy Gorlice, Jerzy Wałęga – Wójt Gminy Moszczenica, Jan Morańda – Wójt Gminy Ropa, Dymitr Rydzanicz – Wójt Gminy Uście Gorlickie, Małgorzata Małuch – Wójt Gminy Sękowa, dzięki temu mogliśmy zakupić nagrody, a radość zwycięzców była ogromna.

Po dostrzeżeniu i nagrodzeniu talentów fotograficznych, podczas części artystycznej mogły zaprezentować się talenty aktorskie i wokalne uczestników DOW z Gorlic i Bobowej. Elementem wspólnej integracji był jak co roku poczęstunek i zabawa taneczna prowadzona przez Piotra Tomasika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code