VIII Nowosądecki Przegląd Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej

 

W dniu 13 listopada 2015 r grupa uczestników z Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gorlicach i z Filii w Bobowej wzięła udział w VIII Nowosądeckim Przeglądzie Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pod Skrzydłami Orła”.

Myślą przewodnią tegorocznego Przeglądu były słowa śp. profesora Władysława Bartoszewskiego:  „Patriotyzm polski nie polega na mówieniu o patriotyzmie, tylko na służbie.” Oficjalne rozpoczęcie konkursu nastąpiło po uroczystym odśpiewaniu Hymnu Państwowego i występie uczniów Szkoły Muzycznej z Nowego Sącza. Ze względu na dużą ilość zgłoszeń, prezentacje konkursowe podzielone były na trzy tury przesłuchań.

Nasi uczestnicy zaprezentowali się w montażu wierszy, za który otrzymali I miejsce w kategorii Poezji Patriotycznej.

Dodatkowo nagrodę indywidualną za interpretację wiersza pt.”Żołnierz Polski” przyznano pani Elżbiecie Pasierbek oraz panu Jackowi Kaflowi za wiersz pt. „Pilot”. W kategorii Pieśni i Piosenki patriotycznej wyróżnienie otrzymał pan Paweł Czyżykiewicz za wykonanie utworu „Deszcz jesienny deszcz” i Grzegorz Gryboś za piosenkę „Warszawskie dzieci”.

Zespół z Filii zaprezentował piosenkę upamiętniającą 95 rocznicę urodzin Jana Pawła II pt.”Lolek”, na którą żywo zareagowała cała widownia, włączając się w śpiew.

Poza tym panie: Zofia Wojtaszek, Genowefa Batko i Renata Kopka recytowały wiersze. Natomiast pani Anna Janas za wykonanie piosenki „Dywizjon 303” została wyróżniona indywidualną nagrodą specjalną, którą jest lot widokowy z lotniska w Łososinie Dolnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code