Spotkania wykładowo – warsztatowe dla rodzin, opiekunów i osób bliskich uczestników

 

Zarówno w Dziennym Ośrodku Wsparcia w Gorlicach jak i Filii w Bobowej odbyło się spotkanie dla członków rodzin , osób bliskich naszych uczestników.
15 listopada członkowie rodzin  podopiecznych Filii w Bobowej wzięli udział w warsztatach rękodzieła artystycznego. Wspólne wykonywanie świątecznych dekoracji bożonarodzeniowych było doskonałą okazją do wzajemnej integracji, poprawy relacji, odkrywaniu własnych możliwości, kreatywności oraz spędzania wolnego czasu w swobodnej i przyjaznej atmosferze.

Natomiast na spotkaniu w Gorlicach (21 listopada) tematem przewodnim była kwestia ważności aktywności, zaangażowania uczestników w kontekście powstającego Zakładu Aktywności Zawodowej w Gładyszowie. W związku z tym, że nasi uczestnicy chętnie podjęli temat próby takiej formy aktywności jak praca w ZAZ, spotkanie to było okazją do zapoznania rodzin z nową działalnością w Powiecie Gorlickim, która oferuje inne możliwości dla osób niepełnosprawnych.
W spotkaniu uczestniczył ks. Arkadiusz Barańczuk z zarządu Fundacji Ilios Słońce Szczęścia prowadzącej Zakład Aktywności.

W ramach Zakładu Aktywności Zawodowej wszystkie osoby z niepełnosprawnościami zostaną objęte indywidualnym programem rehabilitacji zawodowej i społecznej, dzięki czemu w przyszłości będą mogły kontynuować swoją karierę zawodową na rynku pracy. Zakład planuje prowadzić działalność o charakterze produkcyjno-usługowym obejmującym: prowadzenie gospodarstwa rolno-hodowlanego, działalność noclegowo-gastronomiczną oraz usługowo-remontową.

Spotkania Rodzin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *