II Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Bieczu

W B

 

W dniu 18 stycznia 2019 roku odbył się w Bieczu II Przegląd Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Małopolskiego
im. Haliny Wędrychowicz „Na słodką nutę”.

W Przeglądzie zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu wraz z Bieckim Centrum Kultury udział wzięło kilkanaście placówek.

Imprezę rozpoczęła dyrektor ŚDS w Bieczu Pani Jadwiga Białoń , która powitała wszystkich przybyłych gości. Po tym wstępie głos zabrał burmistrz Biecza – Mirosław Wędrychowicz, który oficjalnie ogłosił rozpoczęcie przeglądu.

W pierwszej części imprezy mogliśmy usłyszeć wiele utworów muzycznych nawiązujących w różnoraki sposób do słodyczy. Stąd też, nasz kolega z DOW w Gorlicach – Tomek Chudzik wystąpił w piosence Golec uOrkiestra pt. ”Słodycze”. Następnie zaprezentowały się Sylwia Księżyk i Klaudia Klisiewicz w utworze Ireny Jareckiej pt. „Kawiarenki”. Po występie DOW w Gorlicach przyszła pora na występ naszych Bobowian z piosenką Maryli Rodowicz ”Kolorowe Jarmarki” .

Drugiej części spotkania koordynowała pani Ewa Wachowicz – przewodnicząca Jury w konkursie na najlepszy piernik. Do tej rywalizacji złożonych zostało 20 ciast, zdobionych bardziej lub mniej – liczył się smak.

Z Kina Farys przeszliśmy na halę sportową, tam powitał nas zapach przyprawy korzennej: cynamon, kardamon, imbir, goździki, anyż, czarny pieprz, gałka muszkatołowa…  Ten konkurs był prawie jak warsztaty, zrozumieliśmy jak wiele aromatów może pomieścić jedna przyprawa.

Nasi koledzy z Filii w Bobowej zajęli 2 miejsce – serdecznie i z całego serca gratulujemy.

Co prawda tym razem nie udało nam się zdobyć żadnego wyróżnienia ale na poprawę humoru zrobiliśmy sobie pamiątkową fotografię z honorowym gościem panią Ewą Wachowicz.

Atmosfera tego wydarzenia na długo pozostanie w naszej pamięci … 🙂

„Na słodką nutę” Biecz 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *