17. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni

Za nami 17. Małopolski Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”.
Przygotowania rozpoczęliśmy wcześnie aby móc wystartować w eliminacjach do konkursu, do których zgłoszenia muzyczne przesłała Marzena Gajda i Natalia Szudy z Dziennego Ośrodka Wsparcia – ŚDS w Gorlicach oraz zespół Brave Girls z naszej filii w Bobowej. Do festiwalu, uczestników kwalifikował Marek Piekarczyk polski wokalista, autor tekstów. Śledziliśmy kolejne listy osób, które były wybierane do warsztatów, a potem możliwości zaśpiewania przed profesjonalnym Jury. Doczekaliśmy się: Marzena Gajda została zaproszona do duetu muzycznego, którego opiekunem artystycznym był Janusz Radek, polski wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych, autor tekstów. Udzielił on wiele cennych wskazówek, podzielił się warsztatem muzycznym aby ulepszyć wykonanie utworu, opracowywanego od wielu miesięcy z naszym muzykoterapeutą Łukaszem Rzeszutkiem. W piątek 24 maja 2024r. na wielkiej scenie, z profesjonalną orkiestrą pod kierownictwem muzycznym Adama Jarzmika, Marzena Gajda w duecie z Natalią Szymską wykonały utwór „Od nocy do nocy”.
Nasze koleżanki z filii w Bobowej – tworzące zespół Brave Girls, zaprezentowały się w utworze „Całkiem nowa bajka”.
Wszystkie występy były poddane ocenie Profesjonalistów, na czele których stała w tym roku Anna Rusowicz, a towarzyszyli jej Alicja Węgorzewska, Anna Dymna, Grażyna Łobaszewska, Justyna Steczkowska, Janusz Radek i Maurycy Polaski.
Anna Rusowicz- przewodnicząca Jury, podczas ogłaszania werdyktu, mówiła, że poziom uczestników i festiwalu z roku na rok jest co raz wyższy, więc i wybór nie jest łatwy. Zaznaczyła, że co do zwycięzców jurorzy byli niemal jednomyślni.
Nazwiska naszych wykonawczyń nie padły w tym momencie ze sceny, ale udział w tak dużym, profesjonalnym wydarzeniu, bezpośredni kontakt z polskimi wokalistami to już ogrom pozytywnych wrażeń, emocji i doświadczeń.
O integracyjnym charakterze imprezy świadczy wiele: nasze doświadczenia, wspomnienia, zdjęcia, na których zarejestrowane są emocje, koleżeństwo, zaangażowanie ale też słowa Justyny Steczkowskiej, które oddają ducha tego spotkania: „ To wyjątkowe święto, to festiwal pełen wzruszeń. Byłam tutaj pierwszy raz i nie sądziłam, że będzie aż tak pięknie. Tu można zobaczyć prawdziwą integrację ludzi, którzy mają serce dla drugiego człowieka…”
Gratulacje dla Laureatów i wszystkich uczestników przekazał dyrektor Festiwalu i pomysłodawca Jerzy Turek : „To Wy tworzycie atmosferę tego festiwalu… magiczną, niezwykłą i jak piszecie – niepowtarzalną.”

  1. Festiwal Integracja malowana dźwiękiem zakończył się uroczystą galą, w czasie której wystąpili Laureaci jak i Jurorzy.
    Dla nas to zawsze wyjątkowa okazja usłyszeć na żywo gwiazdy polskiej sceny muzycznej.
    Patronat honorowy nad festiwalem sprawuje Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser -Duda.
    Zdjęcia źródło: DOW, Festiwal Piosenki Integracja Malowana Dźwiękiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code