Spotkanie z Maciejem Serafinem – kierowcą wyścigowym

23 maja 2024 roku gościliśmy w naszym ośrodku pana Macieja Serafina- kierowcę wyścigowego, kilkukrotnego Mistrza Polski i Europy. Spotkanie to było dla nas ważną lekcją, na której poznaliśmy nie tylko szczegóły kariery pana Macieja ale także dowiedzieliśmy się wiele na temat determinacji, motywacji, wiary w spełnienie marzeń, ogromu pracy, wysiłku i zaangażowania jakie trzeba włożyć aby osiągnąć sukces. W życiu kieruje się maksymą „Lepiej iść tyłem do przodu, niż przodem do tyłu”. Nie będziemy kierowcami rajdowymi ale ważne aby każdy z nas miał wyznaczone cele na miarę swoich możliwości i zainteresowań, ważne aby w życiu mieć do czego dążyć.

W styczniu 2024r. pan Maciej Serafin otrzymał najwyższe wyróżnienie przyznawane przez Burmistrza Miasta Gorlice – statuetkę Dersława. Statuetka wręczona przez burmistrza Rafała Kuklę to podziękowanie za życiowy dorobek i wybitne zasługi na rzecz Miasta Gorlice – Maciej Serafin swoimi sukcesami rozsławia Miasto Światła w kraju i za granicą!

Maciej Serafin – gorliczanin, od najmłodszych lat jego pasją jest motoryzacja i prędkość – z wielkimi sukcesami ściga się w barwach Orlen Teamu i Gorlic – Miasta Światła. Jako ambasador kampanii profilaktycznej „No promil – no problem” edukuje i inspiruje najmłodszych. Jest także aktywnym Członkiem Automobilklubu Bieckiego i posiada Międzynarodową Licencję Kierowcy FIA stopnia C – Roads. Swoją historię z motosportem rozpoczął od dwóch kółek. W 2000 roku wystartował w Motocyklowych Mistrzostwach Polski. Zdobył 4 miejsce w BMW Cup i tytuł II Wicemistrza Polski w Superbike. Jednak to była dla niego tylko „rozgrzewka”. Z czasem przesiadł się na 4 koła – w Renault Clio RS, którym zdobył Mistrzostwo Europy w grupie IV podczas zawodów European Hill-Climb Championship. Zrobił to jako pierwszy Polak! Po żółtym pocisku – bo tak określał swój 300-stu konny wyścigowy samochód – przyszedł czas na 600-set konne Mitsubishi Lancer Evo X i kolejny start w European Hill-Climb Championship. Oczywiście z sukcesem! W 2023 roku Maciej Serafin zdobył kolejny tytuł Mistrza Europy, tym razem w grupie 4. W minionym roku uplasował się także na III miejscu w klasyfikacji generalnej tych prestiżowych zawodów. Na swoim koncie ma także Mistrzostwa i Wicemistrzostwa Polski w ramach Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski: w 2019 r. zdobył tytuł Mistrza Polski w klasie A/PL 2000 samochodów zamkniętych i Wicemistrza Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski w grupie A/PL samochodów zamkniętych kategorii I. W 2020 został Mistrzem Polski w klasie 5b, a w 2021 II Wicemistrzem Polski w klasyfikacji klasy 5a.

Dziękujemy serdecznie za możliwość spotkania, za autografy i sympatyczną atmosferę.

Spotkanie z Maciejem Serafinem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code