Obchody 20 lat Polski w UE z Gorlickim LOWE

Ten rok jest wyjątkowy ze względu na obchody 20-lecia Polski w Unii Europejskiej. Dokładnie 1 maja 2004 r. nasz kraj dołączył do UE.
Uczestnicy naszego ośrodka, wydarzenie to świętowali 10 maja 2024r. w szczególnym gronie i okolicznościach. Jako beneficjenci Projektu LOWE „Łączymy pokolenia przez wspólne działania ” zostaliśmy zaproszeni na spotkanie ZST+LOWE = WYMIAR EUROPEJSKI.
Przypominamy, że od kilku lat uczestnicy Dziennego Ośrodka Wsparcia biorą udział w działaniach prowadzonych przez Zespół Szkół Technicznych Wincentego Pola w Gorlicach. Szkoła prowadzi Lokalny Ośrodek Wsparcia Edukacyjnego na rzecz aktywizacji edukacyjnej osób dorosłych.
Pozyskane środki finansowe z Funduszy Europejskich Wiedza Edukacja i Rozwój zostały wykorzystane min. na organizację szkoleń, kursów zawodowych i warsztatów adresowanych do osób dorosłych.
W ramach tego Projektu, braliśmy udział min. w kursie komputerowym, językowym z praktyczną nauką j. angielskiego podczas tygodniowego wyjazdu do Słowenii, kursie fotograficznym, zajęciach sportowych, warsztatach fryzjersko – kosmetycznych, spotkaniach z ciekawymi, znanymi osobami jak Janem Melą, Anną Marią Wesołowską.
Dla społeczności lokalnej LOWE jest miejscem, gdzie m.in. poprzez doświadczenie, można nabyć i rozwinąć różne kompetencje, które następnie mogą być wykorzystane np. w poszukiwaniu ofert pracy lub zmiany pracy, przekonywaniu do siebie pracodawców i współpracowników, załatwianiu spraw urzędowych, nawiązywaniu nowych kontaktów społecznych, uczestniczeniu w grupach społecznych, poprawianiu relacji i w otwieraniu wielu innych ścieżek.
Dziękujemy serdecznie za możliwość wieloletniej współpracy, bycia z Wami w tak różnych inicjatywach, działaniach, wydarzeniach.

ZST+LOWE= WYMIAR EUROPEJSKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code