VI przegląd Twórczości Artystycznej w Bieczu

10 maja uczestniczyliśmy w VI Przeglądzie Twórczości Artystycznej Środowiskowych Domów Samopomocy Województwa Małopolskiego im. Haliny Wędrychowicz w Bieczu „Na historyczną nutę”. Przegląd organizowany jest przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu z filią w Gorlicach wraz z Bieckim Centrum Kultury. Przegląd odbywał się w dwóch kategoriach: prezentacje wokalno – instrumentalne lub teatralne oraz konkurencja kulinarna.
Zgodnie z tematem przewodnim konkursu przygotowaliśmy utwory z nutą historyczną, a na konkurs kulinarny upiekliśmy „Ciasto deserowe” z przepisu pochodzącego z książki kucharskiej, która jest pamiątką rodzinną naszego uczestnika Jakuba. Według przekazu rodzinnego książka została napisana w czasach panowania cesarza austriackiego Franciszka Józefa I w XVIII w.
Przegląd odbywał się pod czujnym okiem jurorów, ekspertów z poszczególnych dziedzin.
W wolnym czasie zorganizowane były dodatkowe atrakcje jak strzelanie z łuku, zwiedzanie Biecza, czy możliwość zrobienia sobie zdjęcia z katem.
Na zakończenie nastąpiło uroczyste ogłoszenie werdyktu.
W kategorii muzycznej wyróżnienie zdobyła Anna Janas reprezentująca filię DOW w Bobowej, a przedstawiciele gorlickiego Ośrodka – zespół Schemat, zdobyli III miejsce.
W kategorii kulinarnej pani Elżbieta, pani Teresa oraz pan Grzegorz za swój wypiek otrzymali wyróżnienie, natomiast ekipa z filii w Bobowej zajęła zaszczytne II miejsce za tradycyjnie przygotowane „prouziaki”.
Osobiście gratulujemy wszystkim kolegom i koleżankom, którzy wystąpili na bieckiej scenie, a nie zdobyli tym razem nagród: Tomkowi Hudzikowi, zespołowi z Bobowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code