Konkurs Tańca o Puchar Przechodni

Tegoroczna edycja Konkursu Tańca o Puchar Przechodni połączona była z zabawą karnawałową. Impreza odbyła się 31 stycznia 2023r. Spotkanie poprowadziła przedstawicielka gorlickiej Rady Domu -Sylwia Oleksy. Już na wstępie zaznaczyła, że na zebranych czeka dużo emocji. Obserwując przygotowania czy niecodzienne, adekwatne do rodzaju tańca stroje w jakich pary oczekiwały na konkurs, zapowiadały wysoki poziom i chęć zdobycia pucharu. Jedenaście par podjęło walkę o wygraną. Występującym bacznie przyglądało się Jury w składzie: terapeutki: Anna Gąsior, Renata Kozioł, przedstawiciele uczestników: Małgorzata Ciesielska, Jan Firlit. Komisja konkursowa przyznała dwa wyróżnienia: Genowefa Batko i Marek Urbanik, Anna Janas i Anna Turek, trzy miejsca III miejsce zajęli: Klaudia Belczyk i Tomasz Hudzik, na II uplasowali się Agnieszka Sarkowicz i Tomasz Bogusz, I miejsce zdobyli Ewa Mituś i Michał Radwan. Natomiast nagrodę Grand Prix, która była równoważna z przejęciem Pucharu, wywalczyli Justyna Rafa i Rafał Radziak z filii DOW – ŚDS w Bobowej! Gratulujemy! Po tak dużych emocjach przyszedł czas na poczęstunek i swobodną zabawę taneczną.
Taniec sam w sobie jest ważnym elementem terapeutycznym w naszym ośrodku. Regularnie odbywają się zajęcia z choreoterapii, które nie opierają się na nauce techniki czy konkretnych styli tańca, ale łączą w sobie elementy prostych układów tanecznych, ćwiczeń muzyczno-ruchowych, tańca swobodnego, improwizacji przy muzyce i różnorodnych zabaw ruchowych. Aktywizują uczestników, poprawiają ich sprawność ruchową, integrują czy wzmacniają pewność siebie.
Taniec dzięki grupowej formie pracy, ułatwia porozumiewanie się z innymi ludźmi. Sprawia, że uczestnicy przełamują barierę swojej nieśmiałości i stają się bardziej otwarci na otaczający nas świat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code