15. Festiwal „Integracja malowana dźwiękiem” – Bochnia 2022

Festiwal „Integracja malowana dźwiękiem” to wydarzenie artystyczne skierowane do osób z niepełnosprawnościami oraz zdrowych rówieśników. Motywem przewodnim jest muzyka. Podczas warsztatów, uczestnicy dobrani w integracyjne duety przygotowują wspólnie piosenkę. Artyści zaprezentowali dorobek swojej pracy trzeciego dnia festiwalu 9 czerwca 2022r. na scenie hali widowiskowo – sportowej w Bochni.
W tym roku z naszego Ośrodka zakwalifikował się zespół „Schemat”.


Uczestników oceniało Jury w składzie: Alicja Węgorzewska, Magdalena Steczkowska, Artur Barciś, Andrzej Krzywy, Janusz Yanina Iwański, Wojciech Sokolnicki, Maurycy Polaski i Marek Piekarczyk.

Po przesłuchaniach konkursowych mieliśmy chwilę oddechu aby przygotować się do Gali Laureatów, która rozpoczęła się o godz. 18.00.
Początek Gali był dobrym czasem na przedstawienie Organizatorów, Sponsorów. Patronów, Partnerów i Przyjaciół Festiwalu, którzy od lat wspierają w różny sposób pomysłodawców w tym dużym przedsięwzięciu.

Poniżej przedstawiamy Laureatów 15. Festiwalu, z zaznaczeniem naszego wyróżnienia, z którego jesteśmy dumni.
Kategoria integracyjny duet muzyczny:
GRAND PRIX oraz Nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego – Kinga Kasprzyk i Michał Kowalczyk za wykonanie piosenki „Dłoń”
I miejsce – Magdalena Marciniszyn i Krzysztof Omieczyński za wykonanie piosenki „Co się dzieje oszaleję”
II miejsce – Monika Czerczak i Aleksandra Juchniewicz za piosenkę „Radość o poranku”
III miejsce – Przemysław Piasecki i Kamil Skoczek za wykonanie piosenki „Pomagamy RAP”
Nagroda specjalna za integracje malowaną dźwiękiem – Igor Poplewski i Oliwia Stefanowska za wykonanie piosenki „Wariatka tańczy”
Wyróżnienie:
Paulina Filipiec i Norbert Tomaka za wykonanie piosenki „Przypływy”
Matylda Obiegała i Norbert Wronka za wykonanie piosenki „Tęsknię sobie”
Nikola Jodko i Antoni Płaczek za wykonanie piosenki „Ktoś między nami”
Kategoria zespół
I miejsce – „Zespół Niespokojnych Nóg„
Osobowość Festiwalu – Zespół SCHEMAT z Gorlic.

Uzyskanie tytułu „Osobowość Festiwalu” zagwarantowało nam występ podczas Gali Finałowej. Było to dla nas ogromnie pozytywne przeżycie. Mnóstwo dobrych emocji! Cieszymy się bardzo!!!


Gala kończąca Festiwal to również niepowtarzalna okazja do wysłuchania na żywo występów gwiazd polskiej sceny muzycznej. Prawdziwa uczta dla ducha…
To wyjątkowe święto muzyki odbywało się pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser -Dudy, natomiast Partnerem Głównym było Województwo Małopolskie w ramach projektu Wizytówki Małopolski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code