„Balladyna” w tarnowskim Teatrze

Wtorek 10 maja 2022r. spędziliśmy w Tarnowie.
Głównym celem naszego wyjazdu była wizyta w Teatrze im. Ludwika Solskiego. Obejrzeliśmy spektakl „Balladyna”. Wielki romantyczny dramat łączy w sobie szekspirowską tragedię z ludową baśnią, balladą, świat rzeczywisty przeplata się w nim z fantastycznym, a wszystko przesycone jest ironią i groteską. To historia zbrodni, winy i kary, której główna bohaterka jest jedną z najbardziej fascynujących i niejednoznacznych kobiet w polskiej literaturze, to, jak pisała Maria Janion „rzadka w naszej literaturze postać kobieca wyposażona w pełnię suwerenności, to wspaniała bohaterka tragiczna”.
Dużą część czasu spędziliśmy w sercu starego miasta Tarnowa, na dziedzińcu zabytkowej kamienicy przy ul. Wałowej, gdzie znajduje się urokliwa restauracja AIDA. Lokalizacja, subtelny wystrój, przyjazna obsługa, tworzą niepowtarzalną atmosferę, w której z przyjemnością delektowaliśmy się obiadem, kawą. Była to również dobra okazja do rozmów, integracji.
Warto zaznaczyć, że w taki sposób chcieliśmy upamiętnić Europejski Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, który przypada 5 maja.

„Balladyna”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code