WARSZTATY EDUKACYJNE DLA CZŁONKÓW RODZIN I OPIEKUNÓW PODOPIECZNYCH DOW – ŚDS W GORLICACH

Szanowni Członkowie Rodzin,
Trwająca sytuacja epidemiczna nadal ogranicza Nasz osobisty kontakt z członkami rodzin podopiecznych. W dalszym ciągu chcemy zadbać o wzajemną współpracę, możliwość wymiany wartościowych informacji, doświadczeń oraz wsparcia.
Tym razem w ramach kolejnych warsztatów edukacyjnych dla rodzin chcielibyśmy zaproponować Państwu w formie zdalnej udostępnienie materiałów, które mogą być pomocne w lepszym zrozumieniu, akceptacji i wspieraniu chorujących bliskich ale i siebie, jako opiekunów oraz wspólnych relacji rodzinnych. Ponadto, czas pandemiczny był i jest dla Nas wszystkich trudnym doświadczeniem, zachwiania poczucia bezpieczeństwa, utraty kontroli i przewidywalności na różnych poziomach codziennego życia.
Dlatego też, w pierwszej części zachęcamy do przeczytania krótkiego wywiadu z parą psychologów klinicznych i psychoterapeutów Marią Król – Fijewską i Piotrem Fijewskim, w którym poruszają aktualny i ważny temat wpływu i radzenia sobie z odczuwalnymi konsekwencjami kryzysu pandemicznego – ,,Świat po końcu świata. O tym jak zmieniła nas pandemia…”.
Artykuł dostepny poniżej:

W drugiej części proponujemy obejrzenie filmu, w którym znany dziennikarz radiowy, pisarz, felietonista i ambasador III Kongresu Zdrowia Psychicznego – Bogdan Frymorgen dzieli się osobistymi doświadczeniami wspólnego życia z bliskim członkiem rodziny, zmagającym się z przewlekłym kryzysem psychicznym.

Link do filmu:

Pozdrawiamy serdecznie i zachęcamy Państwa do kontaktu
Dzienny Ośrodek Wsparcia – ŚDS w Gorlicach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code