Rajd Miejski

Rajd pieszy bez wychodzenia poza granice miasta? To możliwe?
Za nami pierwszy Rajd Miejski ulicami i ścieżkami Gorlic. Korzystając z „okna pogodowego” zdobyliśmy dwa wzgórza: Górę Cmentarną i Gorlicką Golgotę. Pokonaliśmy dystans 8 kilometrów, mieliśmy okazję spojrzeć na miasto z innej niż na co dzień perspektywy i podziwiać – zwłaszcza z Góry Zamkowej – wspaniałe widoki na otaczające nas góry.
Odwiedziliśmy Cmentarz Wojskowy nr 91 gdzie złożyliśmy wiązankę kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy trzech armii poległych w czasie I Wojny Światowej. Kilkoro naszych przyjaciół oddając hołd poległym zapaliło znicze tzw. Wieczne Światełko. Następnie udaliśmy się pod Pomnik Sidur Przechodniów, w formie Gwiazdy Dawida z umieszczonymi na jej ścianach historycznymi macewami, powstały przy cmentarzu żydowskim w Gorlicach. Upamiętnia Żydów, którzy przed II wojną światową stanowili blisko połowę mieszkańców miasta. Zakończyliśmy rajd kawą, herbatą, ciastkiem, pyszną grillowaną kiełbaską i zwiedzaniem prowadzonego przez pełnych pasji właścicieli Skansenu Przemysłu Naftowego „Magdalena”.
Ów rajd, mimo dość długiej trasy okazał się być czymś więcej niż tylko zwykłą przechadzką, miał wyjątkowy charakter.
Rajd zadedykowaliśmy zmarłemu koledze Wojtkowi Wronie.
Pamięć o zmarłych ale i dopełniane słowem otuchy wspomnienia bliskich, powodują, że pomimo ich braku są nadal duchowo wśród nas.

Klimat tego wydarzenia oddają nie tylko zdjęcia ale także wspólne przeżycia.
Rajd odbył się 29 października 2021r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code