14. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

W dniach od 19 do 21 października trwał w Bochni 14. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”, zorganizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Kropla Dobroci” w Bochni. Festiwal odbywał się pod Honorowym Patronatem Pani Prezydentowej Agaty Kornhauser – Dudy.

Podobnie jak w latach poprzednich dla uczestników dostępne były  trzy kategorie konkursowe: integracyjny duet muzyczny, zespół i kabaret.  Kwalifikacje odbywały się na podstawie nadesłanych nagrań wideo. Muzycy z naszego Ośrodka zakwalifikowali się do występów zespołowych.

Jurorami w tegorocznej edycji byli: Alicja Węgorzewska,  Daryl Strodes, Majka Jeżowska, Ania Rusowicz, Marek Piekarczyk, Janusz Radek, Maurycy Polaski . Pod czujnym okiem artystów, wokaliści przygotowywali w duetach piosenki, które zaśpiewali podczas przesłuchań konkursowych 21 października. Uczestnikom towarzyszyła Orkiestra Festiwalowa pod kierownictwem Adama Jarzmika.

Po przesłuchaniach duetów, przyszedł czas na występy zespołów muzycznych.

Gorlicki zespół Schemat wystąpił w składzie , Andrzej Bobola ( Vocal ), Maurycy Dziedziak (Gitara Basowa ), Tomasz Hudzik (Keyboard) oraz Terapeuci , Łukasz Rzeszutek (Perkusja) i Marcin Gryzik (Gitara). Wykonaliśmy piosenkę z drugiej płyty, pod tytułem „Schematy:. Nasz występ był bardzo udany, wszyscy byliśmy zadowoleni, także z upominków jakie otrzymaliśmy za udział w konkursie. Natomiast uczestniczki z filii w Bobowej zaprezentowały się  na ludowo w pięknych strojach, w piosence „Takiego Janicka” . Po smacznym obiedzie wróciliśmy na Galę Finałową.

Festiwal ten to okazja nie tylko do zaprezentowania swojego dorobku artystycznego ale także okazja do zapoznania się z artystami znanymi nam z dużego ekranu. Wydarzenie to zawsze ma podniosły charakter, swój niepowtarzalny klimat i choć nie zdobyliśmy nagrody to wracaliśmy do domu bardzo zadowoleni z naszych występów i możliwości wysłuchania polskich gwiazd muzycznych.

14. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” odbywał się pod patronatem:
Patronat Honorowy:
Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda
Partner Główny:
Województwo Małopolskie 
Dofinansowano ze środków PFRON

Patronat Medialny:
TVP Kultura, TVP3 Kraków, Radio Kraków, Bochnia Brzesko z bliska, Bochnianin.pl, Gazeta Krakowska, Kronika Bocheńska, Informator Brzeski, Kulturalna Bochnia.

Festiwal odbył się w ramach projektu „Wizytówki Małopolski”

Maurycy Polaski o Festiwalu:

foto: Wojtek Salamon dla 14. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

14. Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code