XII PRZEGLĄD POEZJI, PIEŚNI I PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ „POD SKRZYDŁAMI ORŁA” W NOWYM SĄCZU

 

24 października w Sali widowiskowej w MOK w Nowym Sączu odbył się XII Nowosądecki Przegląd Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pod skrzydłami Orła”. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło oczywiście nas zabraknąć. Po oficjalnym rozpoczęciu przeglądu i odśpiewaniu hymnu rozpoczęła się rywalizacja o statuetkę Orła. Uczestnicy z Gorlic i Bobowej wystąpili w dwóch kategoriach: poezji patriotycznej oraz pieśni i piosenki patriotycznej. Talent recytatorski i umiejętności wokalne naszych występujących znalazły uznanie w oczach Jury.
W kategorii poezja patriotyczna DOW Gorlice zdobył I miejsce natomiast DOW Bobowa II.
Ponadto II miejsce indywidualnie za recytację wiersza Kazimierza Wierzyńskiego „ Na rozwiązanie Armii Krajowej” zajęła Genowefa Batko, wyróżnienie zdobyła także Renta Kopka za interpretację poetycką wiersza Andrzeja Trzebińskiego” Ojczyzna wzywa nas do boju”.
Nie zabrakło również sukcesu w kategorii pieśni i piosenki patriotycznej –
I miejsce przypadło Annie Janas za niezwykle przejmujące wykonanie piosenki z repertuaru Andrzeja Rosiewicza „ Pytasz mnie”.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym w przekonaniu, że nagrody i uznanie staną się motywacją do dalszej pracy w rozwijaniu zdolności aktorsko- wokalnych.

Przegląd Patriotyczny 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code