Piknik Integracyjny w Szymbarku w ramach obchodów 20lecia Powiatu Gorlickiego

W niedzielę 9 czerwca na terenie „Przystanku Szymbark” uczestniczyliśmy
w Integracyjnym Pikniku Rodzinnym z okazji 20-lecia Powiatu Gorlickiego. Organizatorem wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorlicach, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach, a partnerami Strzeleckie Bractwo Kurkowe w Gorlicach i Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Szymbarku.
U stóp Kasztelu na uczestników czekało wiele atrakcji. Na scenie plenerowej wystąpili m.in. Orkiestra Dęta OSP z Dominikowic wraz z mażoretkami, Zespół Wokalny „Kantylena”, wykonawcy z: WTZ przy Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Bieczu, WTZ w Lipinkach, Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gorlicach z Filią w Bobowej, SOSW Kobylanka, SOSW Szymbark, taniec nowoczesny zaprezentowały grupy MDK w Gorlicach, Zespół Regionalny „Beskidy”, zespół Menelaos, Zespół „Polanie”, „Burjan” i Duo Country.
Z kulinarnej strony Koła Gospodyń Wiejskich prezentowały domowe wypieki, smakowity chleb i lokalne przysmaki. Strzeleckie Bractwo Kurkowe serwowało smażoną kiełbasę grilla. Dla lubiących mocne wrażenia, Grupa Krynicka GOPR przygotowała ściankę wspinaczkową, pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz tresurę psów ratowniczych. Dużym zainteresowaniem cieszyły gry i zabawy przygotowane przez wioskę indiańską. Na stoiskach swój artystyczny dorobek prezentowały poszczególne warsztaty terapii zajęciowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code