Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni

W dniach 4,5,6 czerwca odbywał się długo wyczekiwany przez nas 12 Festiwal Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Organizatorami tej muzycznej imprezy jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bochni oraz Stowarzyszenie na Rzecz osób Niepełnosprawnych ,,Kropla Dobroci”.
Festiwal został podzielony na trzy kategorie: duety (25 występów), zespół (6 występów) i kabaret (4 występy).
Po uprzednim zakwalifikowaniu się nasze koleżanki i koledzy Anna Janas, Sylwia Oleksy, Piotr Bochenek, Witold Stachurski mieli możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych warsztatach wokalnych oraz kabaretowo- teatralnych.
Swoje talenty szlifowali pod okiem jury festiwalu w składzie:
Przewodniczący jur-y Tadeusz Woźniak
Halina Mlynkova
Anna Rusowicz
Marek Piekarczyk
Maurycy Polaski
Pani Halinka Mlynkowa w podróż do świata wokalnych technik i sztuczek zabrała Sylwię Oleksy. Natomiast Pan Tadeusz Woźniak kształtował muzyczną drogę Ani Janas.
W kategorii kabaret wzięło udział pięć kabaretów między innymi ” Kabaret Nasz nieco dzienny” w składzie Piotr Bochenek, Witold Stachurski w skeczu kabaretu Pod Wyrwigroszem pt. „ Ufo – ucho”. W Bochni ster nad przygotowaniami do finałowego występu naszych kolegów przejął pan Maurycy Polaski.
Trzeciego dnia przyszedł czas na zaprezentowanie się szerszej publiczności przy akompaniamencie zespołu „Adam Jarzmik Band” z kwartetem smyczkowym.
Uczestnikami festiwalu byli również goście z Niemiec, Rumuni, Litwy oraz Czech.
W III kategorii zaprezentowało się sześć zespołów. Naszym szczególnym zainteresowaniem cieszył się występ koleżanek z Filii w Bobowej – zespół „Bobowianie”.
Koncert odbył się w Hali Widowiskowo Sportowej w Bochni.
Udział w tak prestiżowym konkursie dostarczył nam niezapomnianych wrażeń jak i wskazówek i motywacji do rozwijania własnych talentów.
Droga na bocheńską scenę nie była łatwa … rzetelnie przeprowadzona przez organizatorów kwalifikacja na podstawie przesyłanych nagrań nie dopuściła do Festiwalu wszystkich naszych uzdolnionych i chętnych uczestników. Mieli oni możliwość dołączenia do Festiwalu na koncert finałowy aby wysłuchać i duchowo wspierać swoich kolegów.
Natomiast osoby, które tam dotarły musiały się zmierzyć z profesjonalną pracą, momentami dająca bardzo dużo radości ale też musiały wytrzymać wytężoną pracę, musiały zmierzyć się z własnymi słabościami.
To wszystko nie wydarzyłoby się bez dużego zaangażowania ośrodkowych opiekunów artystycznych Pana Łukasza Rzeszutka, Pani Haliny Wąsowskiej – Schirmer i Pani Marty Załęskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code