Gorlicki Dzień Osób Niepełnosprawnych 2019

W minioną niedzielę, 2.06 uczestniczyliśmy w Gorlickim Dniu Osób Niepełnosprawnych, połączonym ze świętowaniem Dnia Dziecka. Z tej okazji na terenie Miejskiego Zespołu Szkół Nr 5 odbył się Piknik Integracyjny.
Gorlicki Dzień Osób Niepełnosprawnych realizowany pod patronatem Burmistrza Miasta Gorlice i Przewodniczącego Rady Miasta ma na celu zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne, ich problemy, a także potrzebę integracji. To również promocja idei wolontariatu wśród społeczeństwa, ukazanie radości, jaką daje pomoc drugiemu człowiekowi oraz uwrażliwienie na los osób chorych, starszych i niepełnosprawnych.
Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice Narodzenia NMP w intencji osób niepełnosprawnych, chorych i ich rodzin, po której tradycyjnie ruszył już VIII Gorlicki Marsz Żonkilowy. Uczestnicy marszu, z pięknymi, ręcznie wykonanymi żonkilami, przeszli ulicami miasta na miejsce dalszej zabawy, czyli boisko szkolne. Na miejscu swoje zdolności artystyczne zaprezentowali podopieczni placówek i stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Oprócz  występów, na dzieci i dorosłych czekała moc atrakcji, a także prezentacja pojazdów Straży Pożarnej i Policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code