X Przegląd Patriotyczny „Pod Skrzydłami Orła” – Nowy Sącz 2017

 

9 listopada wzięliśmy udział w X jubileuszowym Przeglądzie Patriotycznym „Pod Skrzydłami Orła”, zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Sączu wraz ze Stowarzyszeniem „Jesteśmy…”

Mottem tegorocznego Przeglądu były słowa Józefa Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.

Sala teatralna Miejskiego Ośrodka Kultury wypełniła się po brzegi, na Przegląd zgłosiło się 21 placówek, prezentując wysoki poziom swoich występów.

Prezentacje sceniczne oceniane były przez profesjonalne jury, panie: Milena Małecka-Rogal, Monika Oleniacz, Renata Kurzeja i panowie: Daniel Lachor oraz Aleksander Smaga w trzech kategoriach:

poezji patriotycznej,

pieśni i piosenki patariotycznej

patriotycznego widowiska: słowno-muzycznego, pantomimicznego itp.

Uczestnicy  DOW Gorlice wystąpili w składzie: Barbara Wąsowska, Iwona Tutko, Paweł Bolek, Tadeusz Stoj, Tadeusz Kozek, Joanna Sopala, Sylwia Oleksy, Klaudia Klisiewicz pod opieką terapeutów  Łukasza Rzeszutka, Haliny Wąsowskiej – Schirmer, Marcina Gryzika z prezentacją słowno – muzyczną, zdobywając III miejsce. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Iwona Tutko za osobowość sceniczną, Sylwia Oleksy za  występ wokalny oraz Mateusz Bochnia.

Oczko wyżej uplasowali się nasi koledzy z Fili w Bobowej zdobywając II miejsce w kategorii poezja patriotyczna. Wyróżnienie indywidualne za śpiew otrzymała Anna Janas. Występujących : Annę Janas, Zofię Szambelan, Renatę Kopkę, Genowefę Batko, Agnieszkę Sarkowicz, Zbigniewa Rafę, Tomasza Bogusza przygotowali terapeuci Marta Załęska z Łukaszem Rzeszutkiem.

Zwycięzcy odbierali nagrody z rąk wiceprezydenta Nowego Sącza. Nagroda główna – Grand Prix powędrowała do ŚDS w Krynicy.

„Pod Skrzydłami Orła” 2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code