III Małopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej i Poezji Śpiewanej

 

Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach wraz z Urzędem Miasta Gorlice zorganizował III Małopolski Przegląd Piosenki Poetyckiej i Piosenki Turystycznej  dla Środowiskowych Domów Samopomocy.
Konkurs przeprowadzony był z podziałem na dwie kategorie: I – Środowiskowe Domy Samopomocy, II – inne placówki zajmujące się osobami niepełnosprawnymi tj. Warsztaty Terapii Zajęciowej, Domy Pomocy Społecznej, Ośrodki Szkolno – Wychowawcze itp.

Na scenie Gorlickiego Centrum Kultury w I kategorii swoje umiejętności zaprezentowali uczestnicy ŚDS z Nowego Sącza, Ryglic, Bochni, Niepołomic, Siedlca, Muszyny, Przysiek, Starego Sącza, oraz gospodarze spotkania czyli Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach z Filią w Bobowej.

Natomiast II kategoria obejmowała występy uczestników WTZ z Nowego Sącza, Lipinek, Gorlic, Dominikowic, Biecza, mieszkańców DPS w Foluszu, Gorlicach, Klimkówce, uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kobylance.


Potyczce tej, na muzykę, słowa i głosy bacznie przysłuchiwało się Jury w składzie: Bogdan Diduch – autor tekstów, kompozytor, piosenkarz, organizator imprez kulturalnych, dziennikarz radiowy, a także członek Związku Polskich Autorów i Kompozytorów , Bogdan Urzędowski – muzyk, akustyk z ramienia Gorlickiego Centrum Kultury, Magdalena Machowska  – dziennikarz Radia Trendy, Lech Klimek – dziennikarz Gazety Krakowskiej.

W trakcie obrad komisji na scenie pojawiła się laureatka poprzednich edycji konkursu Pani Anna Janas z Filii DOW w Bobowej, która wykonała kilka utworów poezji śpiewanej.

Natomiast recital przewodniczącego Jury- pana Bogdana Diducha dostarczył słuchaczom niezapomnianych wrażeń artystycznych, przywołując postać Wojciecha Bellona, poety, pieśniarza, jednego z najbardziej znaych przedstawicieli piosenki poetyckiej i turystycznej. Artysta za pomocą muzyki i śpiewu przeniósł nas w świat poezją malowany.

W podniosłej atmosferze wszyscy oczekiwali na werdykt, który przedstawia się następująco:

I kategoria:

I miejsce Urszula Ziółkowska z zespołem Vabank – Dzienny Ośrodek wsparcia w Gorlicach
Urszula – wokalistka, a zarazem autorka tekstów, do których muzykę skomponował terapeuta DOW Łukasz Rzeszutek, dzięki temu w wykonaniu tym spotykają się  w całkiem wyjątkowy sposób, dźwięk i słowo, przenikając się nieustannie i podkreślając to, czego z osobna wyrazić nie mogą.

II miejsce – Łukasz Sobczyk – ŚDS Przysieki
III miejsce – zespół wokalny – ŚDS Niepołomice


WYRÓŻNIENIA:
Michał Wcisło – ŚDS Stary Sącz
Łukasz Janiczek – ŚDS Muszyna
Zespół wokalno – instrumentalny – DOW Filia w Bobowej

 

II kategoria

I miejsce – Wojciech Grodzicki – WTZ MADA Nowy Sącz
Pan Grzegorz sukces ten wyspiewał w języku łemkowsim, promując tym samym języki mniejszości narodowych.

II miejsce – Zespół wokalno – instrumentalny – DPS Klimkówka
III miejsce – Stanisław Dyngosz – DPS Gorlice, ul. Michalusa 14

WYRÓŻNIENIA:
Krzysztof Ochałek – DPS Folusz
Kinga Trybus, Wojciech Wojciechowski – WTZ „Rodzina” Gorlice

Zarówno zwycięzcy jak i wyróżnieni, zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta Gorlice.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code