Pod Skrzydłami Orła -13.11. 2014 r.

 

13 listopada 2014 r. odpowiadając na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w Nowym Sączu uczestniczyliśmy w VII Przeglądzie Poezji, Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pod Skrzydłami Orła”. Wszystkim zgromadzonym w sali Sądeckiego Ośrodka Kultury od samego początku towarzyszyła wzniosła atmosfera, gdyż przegląd rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego i występem Orkiestry Straży Granicznej w Nowym Sączu. Oficjalnego otwarcia dokonały – Marta Mordarska- pełnomocnik prezydenta ds. społecznych, dyrektor ŚDS w Nowym Sączu – Anna Szczepanik- Dziadowicz oraz prezes Stowarzyszenia „Jesteśmy”- Elżbieta Poręba.

Ciąg dalszy spotkania to prezentacje sceniczne  21 Małopolskich ŚDS-ów, ukazujące historię Polski. Uczestnicy naszej placówki wystąpili z recytacjami wierszy: Elżbieta Pasierbek,Zofia Szambelan,  Genowefa Batko, kompozycjami słowno – muzycznymi: Anna Janas, zespół z DOW w Gorlicach i Filii w Bobowej za które otrzymali wyróżnienia.

 

Natomiast losy ojczyzny przedstawione w pantomimie „ Droga do Wolności” szczególnie ujęły Jury, które za tę sztukę przyznało aktorom – amatorom z DOW w Gorlicach nagrodę GRAND PRIX i statuetkę ORŁA.

Radość była ogromna…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code