1O – LECIE STOWARZYSZENIA NA RZECZ POMOCY RODZINIE NADZIEJA W BIECZU

 

17 września 2009r. w Libuszy odbył się Piknik Integracyjny połączony z obchodami 10- lecia Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie Nadzieja.

Uczestnikami tego wydarzenia byli podopieczni Dziennego Ośrodka Wsparcia z Gorlic i Bobowej oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej z Biecza. Rozpoczęło się ono poranną Mszą Św. w kościele w Libuszy, następnie wszyscy zebrani udali się do głównego miejsca uroczystości czyli Domu Strażaka.

Początek imprezy to przemówienia zaproszonych gości wśród których znaleźli się m.in. Romana Gajdek – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, starosta Mirosław Wędrychowicz, poseł Witold Kochan, całość prowadziła Halina Wąsowska – Schirmer.

Halina Wędrychowicz – „matka” Stowarzyszenia, przedstawiła jego działalność na przestrzeni 10 lat. W połączeniu z prezentacją multimedialną zebrani goście mieli okazję śledzić losy Stowarzyszenia, a ukazana przez Halinę Wędrychowicz historia, cele, efekty i osiągnięcia poszczególnych placówek, a tym samym całego Stowarzyszenia, uświadomiły istotę i wagę prowadzenia takiej działalności na terenie Powiatu Gorlickiego. Obecna prezes- Iwona Czeluśniak-Lignar, wręczyła podziękowania osobom, które w szczególny sposób angażowały się i angażują w pracę stowarzyszeniową.
Po zakończeniu części oficjalnej przyszedł czas na przedstawienie dorobku artystycznego; uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Bieczu zaprezentowali scenkę rodzajową „O przyjaźni”.

Następnie na scenę wyszli uczestnicy Dziennego Ośrodka Wsparcia z Bobowej, którzy przedstawili skecze „Nauczyciel wf” oraz

„Rzepka”. Wreszcie pojawili się nasi uczestnicy ze skeczami „Giełda

pracy”, „Czerwony Kapturek” i „Wywiad”.

Po nich sceną zawładnął przybyły prosto z Krakowa – Ryszard Styła ze swymi instrumentalnymi kompozycjami. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, tym bardziej, że była okazja do wysłuchania utworów zespołu ośrodkowego CROSS LOVE oraz śpiewu Sylwi, Ani i Tomka.
dscn2749

dscn26760

dscn2662

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code