V Małopolski Konkurs Artystyczny im. Marii Grucy-Śladami Wielkich Mistrzów

27 października 2020 r. w Pałacyku Sokół w Skawinie odbył się wernisaż V Małopolskiego Konkursu Artystycznego im. Marii Grucy-Śladami Wielkich Mistrzów, którego organizatorem jest Środowiskowy Dom Samopomocy w Skawinie. Tegoroczna edycja konkursu nawiązywała do 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II, a zatytułowana była : „Kraków i Wadowice oczami Karola Wojtyły”. Jak pisali organizatorzy w zaproszeniu;” Miejsca mają znaczenie dla kształtowania tożsamości. Historia i kultura  tych miast odcisnęła się wyraźnym śladem na osobowości  Karola poety, studenta, filozofa, biskupa i papieża. Jan Paweł II nie krył też sentymentu do miejsc, które budziły wzruszenie, przywoływały obrazy i uczucia”. Organizatorzy konkursu zachęcali aby uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy ze swojej perspektywy przedstawili uliczki starego miasta, dom rodzinny, Wawel, katedrę, kościoły, lasy, wzgórza, krakowskie gołębie i wiele, wiele innych obrazów, które nasuwały się Karolowi Wojtyle, gdy myślał ,,ojczyzna”.

Z DOW Gorlice udział w konkursie wziął Grzegorz Kędzior. Niestety ograniczenia wynikające z epidemii nie pozwoliły nam wziąć osobistego udziału w wernisażu, ale dzięki transmisji online, każdy zainteresowany mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Zapraszamy do galerii na stronie organizatora:

http://www.sds-skawina.pl/index.php/galerie-fotograficzne/rok-2020/category/617-wernisaz-v-konkursu-artystycznego-im-marii-grucy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *