Wycieczka do Muszyny i Krynicy

MKw

W te letnie dni, a konkretnie 25 lipca 2019r. wybraliśmy się na przyjemną wycieczkę do Muszyny i Krynicy Górskiej.

W Muszynie spotkaliśmy się z przewodniczką panią Zuzanną, która towarzyszyła nam i w bardzo interesujący sposób przekazywała wiedzę związaną z wszystkimi atrakcjami naszego letniego wyjazdu. Na początek  oprowadziła nas po największych Ogrodach Biblijnych w Polsce. Ogród ten składa się z kilku części i ułożony jest w konwencji trzech Świątyń: Jerozolimskiej, Parafialnej Kościoła Św. Józefa Oblubieńca NMP i Kościoła czasów mesjańskich. W ogrodzie znajdują się rośliny znane z kart Pisma Świętego, jak i również kompozycje poświęcone zdarzeniom i postaciom Starego i Nowego Testamentu. Muszyńskie ogrody zaprojektowała dr. Zofia Włodarczyk z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Instalacje biblijne to dzieło profesora Akademii Sztuk Pięknych Karola Badyny.

Później zwiedzaliśmy ogrody sensoryczne pełne kwiatów i roślin. Miejsce to jest tak zaprojektowane, aby oddziaływać na zmysły pozawzrokowe w większym stopniu niż zwykle. Poza funkcją spacerowo-rekreacyjną spełnia także funkcje terapeutyczne. Ogród podzielony jest na strefy: zdrowia, zapachową, wzrokową, słuchową, dotykową i smakową.

Nie zabrakło również czasu na podziwianie pięknych górskich widoków.

To jednak nie był koniec wrażeń. Czekała na nas kolejka górska, która zabrała nas na Jaworzynę Krynicką. Nie zapomnieliśmy zwiedzić słynnego Deptaku Krynickiego związanego z koncertami letnimi jak i Janem Kiepurą oraz aleją sław. Zwiedziliśmy również Cerkiew połemkowską w Powroźniku.

Naładowani dobrą energią i satysfakcją z fantastycznej wycieczki wróciliśmy do codziennych zajęć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *